Wiele się mówi o tym, że książki są drogie, a większości ludzi nie stać na ich kupno. Istnieje jednak sposób, by legalnie stać się posiadaczem wielu książek za cenę jaką sami ustalimy. Na dodatek, możemy zadecydować, ile z naszej opłaty dostanie wydawca, a ile sprzedawca. Brzmi niewiarygodnie? Sprawdźmy, co oferuje serwis Artrage.

Serwis już od 3 lat sprzedaje literaturę w dość niecodzienny sposób. Do wyboru mamy co dwa tygodnie nowe, tematyczne pakiety książek literatury pięknej i beletrystyki (BookRage). W ofercie znalazły się już wcześniej tytuły, które doczekały się ekranizacji filmowych, oraz kryminały Katarzyny Bondy. Czytelnicy decydują, ile chcą zapłacić za dany zestaw. Najniższa możliwa cena, za którą da się nabyć książki to … 1 zł. Im więcej zapłacimy, tym więcej dostaniemy książek. Od niedawna, w serwisie Artrage,  można można kupić również komiksy, gry planszowe, plakaty i elementy dekoracyjne.

Jak w praktyce wyglądają zakupy na Bookrage?

Na stronie głównej wybieramy kwotę, jaką chcemy poświęcić na nowy literacki nabytek. Potem za pomocą suwaków ustalamy, ile z tej kwoty powędruje na konto wydawcy, ile na konto serwisu, a ile przekażemy na działalność  podanej organizacji pożytku publicznego (W momencie pisania tego artykułu do kupienia są zestawy książek Leopolda Tyrmanda, a inicjatywą, którą można wesprzeć jest mural Tyrmanda w Warszawie).

Po zapłacie otrzymujemy książki w formatach umożliwiających odczyt na smartphonie, e-czytniku lub tablecie.

Dodatkowe opcje

Oprócz BookRage mamy do wyboru jeszcze pakiety QuickRage i Rewers. W wersji QuickRage, książki pojawiają się w odstępach tygodniowych i tematycznie reprezentują kategorie inne niż beletrystyka i literatura piękna.

Rewers to z kolei pakiety książek papierowych, których ilość jest ograniczona. Cenę książek, twórcy serwisu uzależnili od liczby sprzedanych pakietów: im mniej zestawów zostało do kupienia, tym cena staje się coraz wyższa. Aby dostać przesyłkę z zamówionym zestawem, muszą zostać sprzedane wszystkie pakiety z Rewersu. W przypadku gdy akcja się nie powiedzie, książki nie zostaną nikomu wysłane, a pieniądze dostaniemy z powrotem na konto.

książki na bookrage

Dla osób lubiących cyferki, autorzy Bookrage udostępniają statystyki sprzedaży, i dane, ile osób przeznaczyło kwoty z danego przedziału cenowego na zakup interesujących ich tytułów. Widzimy, jak rozkładają się wpłaty rozdysponowane przez czytelników pomiędzy wydawnictwo, serwis i organizację. Wyróżnieni zostają również ci, którzy wpłacili najwięcej.

książki na bookrage

Bookrage skutecznie pozamykał usta wszystkim tym, którzy narzekali na ceny książek w Polsce. Już za 1 zł możemy dwa razy w miesiącu (lub co tydzień) przeczytać coś nowego i wartościowego. Prosto, szybko i przystępnie. Świetny pomysł, a przy okazji jest możliwość wsparcia jakiejś inicjatywy (Nie jest to konieczne jeśli organizacja nam się nie podoba. Odpowiednio manewrując suwakami da się nie przydzielać organizacji żadnych pieniędzy).

Autorzy serwisu tworzą Bookrage po godzinach, i nie przynosi to (na razie) wielkich pieniędzy, ale pomożemy im, prawda? 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge