Pomocnik

Jak być przedsiębiorczym?

“Jak efektywnie wyszukiwać informacje?” To pytanie zadał sobie każdy, kto kiedykolwiek miał za zadanie znaleźć informacje na zadany temat. Jeśli temat jest prosty i popularny idzie szybko, Google, odpowiednie słowa kluczowe, i naszym oczom ukazują się wyniki wyszukiwania, z których możemy wybierać to, co będzie najbardziej odpowiednie do naszego tematu poszukiwań.

Sytuacja się komplikuje, gdy temat nie jest zbyt popularny,  a my musimy napisać jakąś pracę, lub o zgrozo pracę magisterską.

Zostajesz z jakimś tropem, jakimś wątkiem, który udało się odnaleźć w Google. Ale z tych kilku zdawkowych informacji nie powstanie przecież kilkudziesięciostronicowe dzieło. Co wtedy robić?

Świetnie, że żyjemy w czasach Internetu. Jeszcze jakiś czas temu ludzie musieli przesiadywać długie godziny przy bibliotecznych katalogach i długo szukać, by cokolwiek znaleźć. To nic, że plecak ciążył niemiłosiernie na plecach, było gorąco w zimowej kurtce, i jedyne o czym wtedy się myślało, to raczej maminy obiad. Niestety nie było innego sposobu na dotarcie do książek.

Wraz z rozwojem techniki, dostaliśmy sieć, bez której nie idzie żyć. Jest w niej wszystko i nic. Ale dla tych, którzy znają sposoby na tę sieć, wyszukiwanie informacji jest o wiele łatwiejsze.

Siadasz przed komputerem w wygodnym fotelu, w zaciszu swojego domu. Możesz odciąć się od gwaru, założyć słuchawki z ulubioną muzyką i wygodne ubranie, przynieść sobie  z kuchni przekąskę, i w tych komfortowych warunkach oddać się researchowi na zadany temat.

No tak, ale nadal nie wiesz jak ruszyć, by zdobyć więcej źródeł informacji.

I właśnie Pomocnik researchera podpowie Ci jak efektywnie wyszukiwać informacje, jak je analizować, przedstawiać, żeby były jasne i czytelne dla innych.

Przygotowuję dla Ciebie pomocne wskazówki, i daje namiary gdzie w Internecie szukać informacji szybko i skutecznie. Odkrywaj razem ze mną ciekawe strony, portale, prowadzone przez pasjonatów, ekspertów, którzy chętnie dzielą się wiedzą. Poznaj Deep Web i jego niesamowicie pomocne zasoby.

Możesz zrobić bardzo wiele by się uczyć.